Rewolucja w systemie edukacji?

Widzimy potrzebę zmiany polskiej szkoły i staramy się robić wszystko, by ta zmiana nastąpiła. Edukacja stała się dla nas priorytetem odkąd pojawił się nasz synek Konstanty. Chcemy, by mógł uczyć się w szkole przyjaznej uczniowi, która będzie w odpowiedni sposób kształtować jego kompetencje, uczyć kreatywności oraz rozwijać jego zainteresowania. 

Innowacyjna szkoła publiczna

Czerpiemy inspiracje z różnych edukacyjnych portali oświatowych, FB, oraz blogów prowadzonych przez rodziców, nauczycieli czy też wizjonerów edukacyjnych. Jednak bardzo bliska jest nam idea innowacyjnej szkoły publicznej autorstwa Ewy Radanowicz. Jest ona inspiracją dla wielu nauczycieli i dyrektorów. Znana i odwiedzana przez ludzi z Polski i z zagranicy.

Nasze początki

Nasza firma powstała kilka lat temu. Celem firmy było głównie podwyższenie jakości nauczania w szkołach poprzez zakładanie pracowni robotyki oraz pracowni matematyki z wykorzystaniem klocków LEGO. Dzięki pracy z klockami dzieci mają szansę na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, matematyką i informatyką, a to wszystko podczas zabawy. 

Eksperymentowanie, doświadczanie…

Realizowany w ten sposób program umożliwia dzieciom eksperymentowanie, doświadczanie i odkrywanie, że do poprawnego wyniku prowadzi wiele dróg. Lekcje mają charakter projektowy – uczący praktycznego rozwiązywania matematycznych problemów, wytrwałości, doskonałości. Uczą współpracy i są nauczaniem przyjaznym mózgowi. Nasi szkoleniowcy przeprowadzili również wiele szkoleń z zakresu neurodydaktyki i coachingu. Między innymi: „Nowoczesne metody nauczania”, „Jak uczy się ludzki mózg?”, „Wizualizacja myśli – ryślicielstwo, bazgranie i inne notowanie”, „Dobra lekcja i pedagogika XXI w.”. Obecnie zajmujemy się wydawnictwem oraz prowadzeniem warsztatów szkoleniowych w zakresie nowoczesnej edukacji.

Pani Ewa

Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych realizowanych we współpracy z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli. Członek Rady Programowej projektu Szkoła dla Innowatora realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, MEN, CEO, Szkołę Edukacji, Stowarzyszenie WIS Radowo Małe, Deloitte, Zwolnionych z Teorii. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Prezes Stowarzyszenia Kierunek Nowa Edukacja. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym.

 „Bądźmy bardziej uważni na potrzeby własne i dzieci. Rozmawiajmy o tych potrzebach,  budujmy kulturę̨ wsparcia i zrozumienia. Znajdujmy czas i nie działajmy pod jego presją.”

EWA RADANOWICZ

Pasja

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools.   Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Inicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, Współautorka książki „Za progiem. -Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela IV kl.”.  Wolne chwile spędza na rowerze … dużo podróżuje.

ZOBACZ SZKOLENIA